Gönderen Konu: Windows 7 de kullanıcı profili yüklenemiyor hatası-çözümü.  (Okunma sayısı 16057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
  • TEŞEKKÜR: 20 İLETİ
Windows 7 de kullanıcı profili yüklenemiyor hatası ve çözümü.

Önce buraları inceleyin:

Linkleri gormek için. Kayıt Ol. yada Giriş Yap.

Windows, yerel saklanan profili yükleyemiyor. Bu hatanın en olası nedeni, yetersiz güvenlik hakları veya bozuk bir yerel profil içerir.

Windows 7 de oturum açmaya çalıştığınızda sistem profilinizi düzgün yükleyemiyor onun yerine geçici profil oluşturmak zorunda kalıyorsa ( C:\Users\TEMP ) panik yapmayın. Aşağıdaki yönergeleri adım adım uygulamanız yeterli.

Öncelikle sorunumuzun tam olarak ne olduğunu tespit etmemiz gerekiyor. bad sector (bozuk küme) yada donanıımsal bir sorundan kaynaklanmıyorsa sorun büyük ihitimalle virüs kaynaklıdır.  bozuk kümeden kaynaklanan geçici profil sorunlarını scandisk (hata denetimi) yada disk onaran harici programlar kullanarak giderebiliriz donanımsal sorunlarda (ram, bozuk hdd kablosu v.s.) tesbitinden sonra değiştirilerek giderilebilir, tabii bunun için işi bilen birisinin bizzat makinanın başında olması gerekir.

sorunumuz yazılımsal (registry kullanıcı hakları) ise ya virüsden kaynaklanır yada yüklediğiniz herhangi bir programın ayarları bozmasından. (genellikle güvenlik programları yükledikten sonra oluşan sorun)

kontrol için: denetim masası>sistem>gelişmiş sistem ayarları>gelişmiş>kullanıcı profilleri>ayarlarda geçici kullanıcı olmaması lazım.

Gelelim yazılımsal sorunun giderilmesine...
Bunun için bilgisayar simgesine sağ tuşla tıklıyoruz. Yönet diyoruz.

Hata mesajlarına bakmak için aşağıdaki yolu izliyorum.

Sistem Araçları > Görev Zamanlayıcı > Olay Görüntüleyicisi > Özel Görünümler > Windows Günlükleri > Uygulama

Eğer sizde 1502, 1508, 1511, 1515 hata kodlarını alıyorsanız muhtemelen profiliniz geçici profil olarak yüklenmiş demektir.

Olay 1502

Windows yerel saklanan profili yükleyemiyor. Bunun nedeni yetersiz güvenlik hakları veya bozuk yerel profil olabilir.

Olay 1508

Windows kayıt defterini yükleyemedi. Bu sorun genellikle yetersiz bellek veya yetersiz güvenlik hakları nedeniyle oluşur.

Olay 1511

Windows, yerel profili bulamıyor ve geçici bir profil kullanarak oturum açmanızı sağlıyor. Bu profilde yaptığınız değişiklikler, oturumu kapattığınızda kaybolacak.

Olay 1515

Windows, bu kullanıcı profilini yedeklemişti. Bu kullanıcı ileride yeniden oturum açtığında, Windows otomatik olarak yedek profili kullanmaya çalışacak.

Gelelim sorunun çözümüne.

Microsoft’un sitesinde sorunun nasıl çözüleceği anlatılmış.

Not: Microsoft hasar gören profili bilgisayardan ve kayıt defterinden silip profilin yeniden oluşturulmasını öneriyor. Yanlız hasarlı profili silmeden önce mutlaka yedeklerinizi alın.

1. Adım : Kayıt defterini açıyorum.

2. Adım : Kayıt defterinde ilgili yeri buluyorum. ( HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\ )

3. Adım : Burada aynı sid numarasına sahip iki klasör görüyorsunuz. Birisinin sonu .bak uzantılı. Doğru çalışan profil bak uzantılı olan fakat yanlış olan şey ise ProfileImagePath C:\Users\TEMP görünüyor. biz buradaki dizini oturum açtığımız kullanıcı adı ile değiştireceğiz.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce kayıt defterinizdeki ilgili yer ile ilgili bir yedek almanız şiddetle önerilir.

Sonu bak uzantılı olmayan klasörü seçiyorum ve F2 tuşuna basıyorum. Klasörün sonuna .bak1 ( farklı bir isimde olabilir ) adını ekliyorum.

Daha sonra sonu .bak uzantılı olan klasörün adını değiştirip sonundaki .bak uzantısını siliyorum ve ProfileImagePath C:\Users\TEMP olan kısımı C:\Users\xxxx olarak ( xxx yerine sizin kullanıcı adınız ne ise siz onu yazmalısınız ) değiştiriyorum.

Artık .bak1 uzantılı profili silebilirim. İşlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıyorum.

Not: RefCount ve State değerlerini  0 olarak değiştirmelisiniz.

Ayrıca microsoftun yazmadığı deneyerek bulduğum bir düzeltme, registryde:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList ve profile loader    anahtarlarının izinlerini "everyone" olarak değiştirmeniz gerekmektedir.

SON ÇARE...
Tüm bunları yapıpta sonuç alamadıysanız Denetim masası>kullanıcı hesaplarından yeni bir kullanıcı hesabı açın buna admin hakkı verin ve dosyalarınızın yedeğini aldıktan sonra denetim masası>sistem>gelişmiş sistem ayarları>gelişmiş>kullanıcı profilleri-ayarlar>Buradaki eski hesabınızı silebilirsiniz. programlarınız çalışacak ve resim, müzik, döküman tarzı hiçbir dosyanıza birşey olmayacaktır ama "Bu hesapdaki dosyalarıda silmek istermisiniz" tarzı bir soru sorulduğunda kesinlikle HAYIR ı tıklıyacaksınız yoksa tüm hesabınızdaki programlarınız silinir. yapılacak herşey sizin sorumluluğunuzdadır, emin değilseniz bilen birisiyle yapın.

Araştırma ve derleme: Modestus
Facebook'da Paylas
Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

Rar Şifrem: forumeformodestus

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı Xanthos

• █►SkAnDaL Farkını Hissettiren Mod◄█
  • ALTIN ÜYE
  • **
Teşekkürler :)
Rar şifrem: forumeforxanthos

Çevrimdışı yesilaygunes

• ALTIN ÜYE
  • **
Süper  olmuş

Çevrimdışı yesilaygunes

• ALTIN ÜYE
  • **
Tabi bu pc  açılabiliyorsa geçerli normalde pc açılıyorken  bu yazı karşımıza  çıkarsa   çözüm olmaktan  uzak  bir  durum çözüm önerisi  oluyor  malesef  :şok

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
pc açılmıyorsa tek çaresi var sistem kurtarma cd sini takıp sistemini önceki bir zaman geri almak.sistemini veri kaybı olmadan çalıştırırsın.
inan bana sistemi o haliyle açmaya uğraşmak beş defa windows yüklemekten daha zordur.
Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
Microsoftun bu konudaki açıklaması:

windows 7 için

bu konu için düzeltmeye yardımcı fixit

vista için:

not:
sorununuzu düzeltmek için regedit konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. eğer ne yaptığınız hakkında bir fikriniz yoksa hiç başlamayın bilen birisinden destek alın.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı Marshall

• YOLCU
Sayın yönetici adımları tek tek takip ettim ama sorun yine çözülmedi.Birde bende C:\Users \Temp .bak uzantılı olmayan da var.Tam olarak şöyle yazıyor. C:\Users\TEMP.ASUS-Bilgisayar.001 yazıyor.

Bendeki hatalar 1511 ve 1515.Diğer ikisi yok.
Ayrıca VSS 8193 diye bir hatada görünüyor.

Özel mesaj attım ilk önce ama sanırım görmediniz.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
Bu hata genelde registrydeki kayıtlarda izin sorunundan kaynaklanan bir durumdur. yukarda anlatılanlar genelde sorunu çözmektedir ama sorun devam ediyorsa son olarak combofixle virüs taraması yapmanızı sonrada sisteminizi geri almanızı öneririm, sistemi geri almak veri kaybına sebep olmaz..

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı yesilaygunes

• ALTIN ÜYE
  • **
Bu sorun temp klasöründeki dosyaların hepsini Unlocker ile zorla  sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınca başlamıştı ::)

Çevrimdışı Marshall

• YOLCU
Combofix'i herhangi bir yerden indirsem sorun olmaz heralde.Ücretsiz bir yazılım değil mi?

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
sitesinden indirebilirsin.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı uçs

• YÖNETİCİ

Burada da kullanım ve indirme linki .. o.k.
ASLINI İNKAR EDEN HARAMZADEDİR

Çevrimdışı Marshall

• YOLCU
Teşekkürler. :)

Çevrimdışı mc_1507

• YOLCU
Ynt: Windows 7 de kullanıcı profili yüklenemiyor hatası-çözümü.
« Yanıtla #13 : 19 Haziran 2013, 01:38:04 »
hacım eline sağlık ama ben dedğin bütün adımları yaptım sadece everyone olayını anlayamadım ve yapamadım aynı sorun bende de var. Sorun şu şekilde meydana geldi bend ukash virüsü yedim daha sonra spyhunter 4 kurdum tarattım ve ondan sonra profilimi açamadım . Cevabnı  bekliyorm halen oturum geçici oluyor.

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #14 : 19 Haziran 2013, 08:37:57 »
denetim masasından kullanıcı hesaplarını aç yönetici olarak yeni kullanıcı oluştur. yeni kullanıcıda aynı hata oluyormu bak.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mc_1507

• YOLCU
« Yanıtla #15 : 20 Haziran 2013, 01:20:30 »
denetim masasından kullanıcı hesaplarını aç yönetici olarak yeni kullanıcı oluştur. yeni kullanıcıda aynı hata oluyormu bak.

pc masaüstü ve 3 tane oturum var 2 si administar 1 standart kullanıcı adminastör olanlardan ByRz adlı olanda hata var diğerlerinde sıkntı yok dğer admin olan hesaptan ByRz oturumuna girebilyrm ve bakablyrm masaüstüne vs vs ama açamyrm. ve şimdi "grup ilkesi istemcisi oturum açmadı erişim engellendi" diyor hiç bir şey anlamadım çıldıracam 2 gecedir buna uğraşıyorum

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #16 : 20 Haziran 2013, 02:01:31 »
Administrator olarak yeni kullanıcı yarat ve diğer admin hesabını sil. verileride silmek istermisin gibi bir soruya hayır cevabını ver. silmende gerekmiyor başlat>çalıştıra>lusrmgr.msc yaz çalıştır çıkan pencereden kullanıcılardan adını bul ve sağ tık>özellikler>hesap devre dışı ile  pasif yap.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mc_1507

• YOLCU
« Yanıtla #17 : 20 Haziran 2013, 13:18:05 »

Bunu diyor o kodu yazınca. daha önceki sorun geçiciprofil açma sorunuydu

Resimler bu.. Home Premium Win 7

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #18 : 20 Haziran 2013, 14:06:00 »
home editionsa ordan halledemezsin.
aşağıdaki lyolu yakibederek yeni kullanıcı oluştur

Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Kullanıcı Hesapları\Hesapları Yönet\Yeni Hesap Oluştur

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mc_1507

• YOLCU
« Yanıtla #19 : 20 Haziran 2013, 14:07:15 »
sorunum daha önce geçici profil açma olayıydı. UKASH virüsü girmişti Spy hunter 4 kurdum ondan sonra oldysa oldu

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #20 : 20 Haziran 2013, 14:11:02 »
sistem geri yükleme yapamadığın için önce yukarda dediğimi uygula olmazsa başlat >ara kutusuna>cmd yaz> sağtık yönetici olarak çalıştır>sfc /scannow komutunu yazıp enterla.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mc_1507

• YOLCU
« Yanıtla #21 : 20 Haziran 2013, 14:14:36 »
peki bu sileceğim admin hesabında ki verileri korunacak mi masaüstü vs tarayıcı kısa yolları falan vs ?

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #22 : 20 Haziran 2013, 15:09:09 »
o hesabı silme kalsın, silersen yine korunur ama sana hesabın kayıtlarıda silinsinmi? gibi bir soru sorar, hayır dersen hiçbir şey silmez. ama sana tavsiyem silme yeni hesabından hepsini kullanabilirsin.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mc_1507

• YOLCU
« Yanıtla #23 : 20 Haziran 2013, 18:33:18 »
Çözümü yok yani şimdi bu durumun ?

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #24 : 20 Haziran 2013, 22:36:14 »
başlıkta söylenenleri yaptıysan vede sistem geri yüklemende yoksa tek çözümü maalesef bu başka yok. format atarsan windows 7 ultimate yükle.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mc_1507

• YOLCU
« Yanıtla #25 : 20 Haziran 2013, 22:55:42 »
adımda tek everyone kısmını yapamadım .

Çevrimdışı Baris1903

• YOLCU
« Yanıtla #26 : 15 Haziran 2014, 19:59:27 »
Abim aynı şey banada olmustu yazdığın tüm maddeleri uyguladım bilgisayarım düzeldi. eline koluna sağlık teşekkür ederim bir haftadır çözümü bulamadım saolasın, bunu yazmıs olmasan gereksiz format atıcaktım tekrardan teşekkürler kolay gelsin herkese :)

Çevrimdışı olgungena

• YOLCU
« Yanıtla #27 : 16 Eylül 2014, 16:40:36 »
Modestus kardeş lütfen yardım et ya şu time ıd şifre nasıl yapılıyor yazda bilgisayarıma gerekileni yap nolursun :( :( :( ahahah  :-[ :-[   :-[  :-[

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #28 : 16 Eylül 2014, 17:22:38 »
Aşağıdakini indir kur. id niz ve şifre yazan yerleri bana özelden gönder. gönderdiğinde team açık olsun. yarın bakabilirim şu an meşgulum.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı olgungena

• YOLCU
« Yanıtla #29 : 16 Eylül 2014, 17:41:43 »
modestus kardeş özelden nasıl mesaj gönderiyoz ?

Çevrimdışı olgungena

• YOLCU
« Yanıtla #30 : 17 Eylül 2014, 16:35:20 »
modestus kardeş özelden team ıd şifre gönderdim lütfen yardımcı olur musun.

Not: Team viewerla bağlanıp sorun çözüldü...