Gönderen Konu: Mouse Donuyor..!(Yardım)  (Okunma sayısı 663 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *
Mouse Donuyor..!(Yardım)
« : 25 Ağustos 2013, 23:58:10 »
Yaklaşık 1.5-2 sene önce aldığım kablolu optik mouse (Everest USB giriş),bi süre kullanınca donmaya başladı..Benim PC taktım ondada aynı şekilde donma yapıyor.. !!! Allahtan jak girişli optik mouse vardı da şimdilik onunla idare ediyorum.. dikkat:
Yapıcak bişey varmı.. ???
ASLINI İNKAR EDEN HARAMZADEDİR

• *
Ynt: Mouse Donuyor..!(Yardım)
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2013, 08:25:08 »
Donma değil abi o, kablosu kopuk. hareket ettirdikçe temas sorunu yaşıyor. ışık yanar ama data kablosu kopuk olduğnda böyle yapar.
Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

Rar Şifrem: forumeformodestus

+Sinek olma arı ol

• *
« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2013, 11:42:16 »
Neticede çöp yani.. !!!

• *
« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2013, 11:50:37 »
evet.. :)
Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

Rar Şifrem: forumeformodestus

+Sinek olma arı ol

• *
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2013, 07:21:58 »
Başlat fonksiyonunu açın ve perfmon /report yazıp enter sonra 60 sn. bekleyin bakalım sorun neredeymiş...

• *
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2013, 12:05:04 »
Sorunlu maus takılı iken mi.. ???

İki PCde de aynı hatayı veriyor,başka bi tane kablolu sorunsuz  kullanıyorum.. O.k.

• *
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2013, 03:05:00 »
tabi donanım testi yapmak için

Linkleri gormek için. kayıt ol yada giriş yap

kısaca

• *
« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2013, 14:46:25 »

Yukardaki resimde başarısızı açtığımızda en altta tak kullan hatası görülüyor..Ancak hatalı mausda da,sağlam olanda da aynı uyarıyı veriyor.. !!!

• *
« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2013, 05:38:27 »
mauseyi başka pc de denediğinizi ve sorunsuz olduğunu varsayarak iki ihtimal var
1-yazılımsal format atınca düzelir, sebebini bulmak düzeltmeye çalışmak zaman alır mesela driver hatası olabilir
2- anakart arızası

• *
« Yanıtla #9 : 10 Eylül 2013, 12:22:18 »
Linkleri gormek için. kayıt ol yada giriş yap
Sorunlu maus takılı iken mi.. ???

İki PCde de aynı hatayı veriyor,başka bi tane kablolu sorunsuz  kullanıyorum.. O.k.

Evde 2 PC var,ikisinde de aynı hatayı veriyor.. !!! Yeni bitane İnca kablolu aldım sorunsuz çalışıyor.. O.k.

• *
« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2013, 06:17:40 »
mmm devreye bakmak lazım onun içinde mausenin elimde olması lazım, pahalı bir şey ve garantisi bitmişse kargo ile gönderirsen halletmeye çalışırız.
bu arada okadar çok mause parçadımki ...
game mause alıyorum daha dayanıklı oluyor, hatta game mauseleri takip ediyorum kampanyası olan olursa banada uyarsa alıyorum
şu aralar fiyat performans olarak Logitech G300 Gaming Mouse bimekste 49 tl idi ama kampanyası bitmiş 60tl olmuş
EVEREST SM-612 GAMING MOUSE METALİK YEŞİL vatanda 17 tl di kampanyası bitmiş şimdi 33tl ama yine kampanyası olur

• *
« Yanıtla #11 : 12 Eylül 2013, 11:43:01 »
10-12 liralık bi şey..Önemli değil..Yanlız bişey kafama takılıyor..Bu olay torunun kullandığı PC de oluyor,bu arızalanan ikinci maus.PC masası alındı zemin siyaha yakın..Kablosuz maus da pil çok harcıyordu,kablolu aldık..Kabloluda da bu sorun oluştu..Zemine A4 kağıt koyarak kullandı,onda da haraket biraz kısıtlanıyor..Bu koyu renk zeminin rolu olabilirmi ???

• *
« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2013, 20:21:33 »
aslında biraz uzun mesele meraklısı daha iyi bilir ama kısaca açıklamaya çalışırsam
fareler ikiye ayrılır optik ve lazer, optik devri kapanmıştır ama çin malı ürünlerde hala çıkabilir,
mause algılama hızı dpi ile ölçülür ve 2500 altı değerler bir işe yaramaz.
optik mauseler her yüzeyde aynı dpi değeri vermediğinden bazıları siyah bazıları beyaz zeminde algısı tepki vermez yada çok az verir buda pili çabuk bitirir.
lazer mauseler her zeminde çalışır hatta iyileri şeffaf zemibde yada havada tutarak bile çalışır 4500 dpi minimum değerleri olduğundan zemin tanıma problemi olmaz.

laptopun mause bozma işi iki şekilde olur birincisi anakart üreticilerinin kötü mauseleri hesaba katmadıkları için bunu ençok msi yapar mause tepki süresi iyileştirmek adına ayarları üst seviyede tutar buda mauseyi zamanla bozar. laptop bozuksa o ayrı tabi
ikincisi çin malı mauseler (hepsi çinde üretiliyorda bura da denilmek istenen noname türkçe karşılığını markasız olarak çevirebileceğim mauselerde devrelerin kalitesiz kullanılmasından kaynaklı zaman karşı özellikle ısıya karşı duyarlılığının düşük olması ve usb 2.0 standartının altında üretildiği için gelen mikro voltaj düzeylerinin uyumsuz frekanslarda olması nedeni ile slikon yapılarının ömrünün en az 8 yıl olması gerekirken aralıksız kullanımda 1 yıl ömrü oluyor.
neyse uzun lafın kısası ucuz etin yahnisi , gerisi kapitalislerin hüzün gemisi, paran varsa aldığın üründe uzun gidiyor ve uzun vadede sana kar olarak dönüyor.

• *
« Yanıtla #13 : 12 Eylül 2013, 23:23:19 »
Açıklamaların için teşekkürler lord.. O.k.

GoogleTagged