Gönderen Konu: Acronis yedek geri alırken Durum:0xc0000225 hatası.  (Okunma sayısı 1358 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ

Acronis le yedek aldınız ve sonra bu yedeği geri yüklediniz ama siyah ekranda aşağıdaki hata mesajı çıkıyor bu durumun anlamı nedir ve nasıl düzeltilir. Bu hatanın sebebi acronisin c: olarak görüp yüklediği bölümü windowsun d: yada başka bölüm olarak atamasından kaynaklanıyor. yani siz c: ye yedeğinizi yüklüyorsunuz ama bilgisayar kapanıp açıldığında windows c: yi d: olarak atıyor. sebebide windowsun önyükleme olarak kullandığı 100mb lık bölümü c: olarak görmesinden oluyor.
Cankuş adlı üyemizin başına gelen bu talihsiz hatadan sonra denemelere girdim ve bu hatanın sebebini ve düzeltme yöntemini buldum. Hata ve çözümü aşağıdadır.

Hata mesajı

windows başlatılamadı yeni yapılan bir donanım veya yazılım degişikligi buna neden olabilir

Durum:0xc0000225

Bilgi:Gerekli bir aygıta erişilemedigi için ön yükleme seçimi başarısız oldu

Acronis açılış cd si kullandıktan sonra yada windows üzerinden acronisle aldığınız yedek sonrasında bu hata çıkıyorsa:

- windows 7 yükleme  (format) dvd sini takın ve normal şekilde windows 7 yükler gibi devam edin. ekrana çıkan yönergeleri takibedin.
- sürücü seçenekleri çıktığında 100mb lık bölümü ve c: olması gerekirken başka bir harf atanmış bölümü silin.
- Tekrar bölüm yaratın ama kesinlikle formatlamayın.
- windows 7 dvd sini çıkartıp acronis cd sini takın ve bilgisayarınızı kapatıp açın. acronis yedeğinizi geri alın.
- Acronis yedeğinizi geri alırken sadece c: yi işaretleyin.

Bu işlemi her yedeği geri alışınızda tekrarlamanız gerekmiyor, bir defa yapın sonra geri almanızda sorun olmuyor düzeliyor.

Not:
Bu işlemleri yaparken cd-dvd den açılabilmesi için bilgisayarınızı ya açılış menüsünden yada biosdan cd-dvd ye ayarlamanız lazım.

Resimli anlatım yapmaya vaktim yok zaten iyice okursanız anlaşılmıyacak birşeyde yok. :)
Facebook'da Paylas
Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

Rar Şifrem: forumeformodestus

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı cankus

• ÖZEL ÜYE
Ynt: Acronis yedek geri alırken Durum:0xc0000225 hatası.
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2013, 00:24:56 »
Dün sana yazmıştım bu bıos ayarlamasını 

açılş menüsünden
biosdan cd-dvd ayarlarının 
nasıl yapıldıgını mutlaka resimlemelisin senden özelikle bunu rica ediyorum  bana çektirdigi eziyeti tahmin edebiliyorsundur

Alıntı
Bu işlemleri yaparken bilgisayarınızı ya açılış menüsünden yada biosdan cd-dvd ye ayarlamanız lazım. Bu işlemi her yedeği geri alışınızda tekrarlamanız gerekmiyor, bir defa yapın sonra düzeliyor.

Acronisin en son versionu ile formattan sonra hdd ye aldıgım yedegi  bugün deneyim bakalım yükleme yapacak diye sadece C: yi işaretledim
cihaz kapanıyor açılmıyor senin anlayacagın windowsu başlatamıyor.

Not:Açılış menüsünden /Bios dan şu ayar nasıl yapılıyor açıklama yapabilirmisin

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
Ynt: Acronis yedek geri alırken Durum:0xc0000225 hatası.
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2013, 11:04:08 »
Biosdan açılışı cd-dvd den yapmak boot ayarlarına girerek mümkündür. oradaki ayarlardan açılış sırasını değiştireceksin yada en iyisi hızlı açılış menüsünü(quick boot) kullanmaktır. bios ayarları, biosa giriş ve hızlı açılış menüsü marka ve modele bağlı olarak bilgisayardan bilgisayara değişmektedir. o yüzden resimli açıklama yapmam imkansız. yapmaya kalksam her marka model için açıklama ve resimlemem günlerimi alır. Bunun yöntemini dizüstünün kataloglarından yada ana sayfasından araştırarak bulacaksın.
Alıntı
Bu işlemi her yedeği geri alışınızda tekrarlamanız gerekmiyor, bir defa yapın sonra düzeliyor.

bunu dememdeki amaç biosla alakalı değil başlıkta anlattığım yapılan işlemle alakalı. cümleyi bir önce yazmam gerekirken sonra yazdığım için yanlış anlaşılmış. düzelttim.

Alıntı
Acronisin en son versionu ile formattan sonra hdd ye aldıgım yedegi  bugün deneyim bakalım yükleme yapacak diye sadece C: yi işaretledim
cihaz kapanıyor açılmıyor senin anlayacagın windowsu başlatamıyor.

sana en son v11 yüklemiştik, onu kaldırıp son sürüm yüklediysen maalesef tam olarak yardımcı olamam. çünkü v11 i çıktığı günden beri kullanıyorum ve nerdeyse her inceliğini biliyorum. Acronisin son versiyonunun arayüzünü ve çalışma biçimini beğenmediğim içinde kullanmayı düşünmüyorum. sana tavsiyem v11i kullan.

Bilgisayardan değil cd den acronisi yüklerken harddisklerin isimleri yerlerindemi yani c: ile d: yerlerindemi, normalmı? bazan d: c: oluveriyor.
Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

Rar Şifrem: forumeformodestus

+Sinek olma arı ol