Gönderen Konu: Usb den Dosya Silmek İsterken Disk Yazmaya Korumalı Hatası (yardım) - çözüldü.  (Okunma sayısı 13922 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Xanthos

• █►SkAnDaL Farkını Hissettiren Mod◄█
  • ALTIN ÜYE
  • **
Merhabalar

usb belleğime bir şeyler oldu.Dosya silinmiyor Del tuşuna basıyorum hiç bir şey olmuyor.Sağ tıklayıp silmek istediğimde sil seçeneği çıkmıyor.Biçimlendirmek istediğimde aşağıdaki uyarı çıkıyor.

Rar şifrem: forumeforxanthos

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
flashın yazma koruma anahtarı varmı, mekanik bir sürgüdür.
Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

Rar Şifrem: forumeformodestus

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı Xanthos

• ALTIN ÜYE
  • **
Hayır öyle bir şey yok usb aşağıdakinin aynısı

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
Aşağıdaki anahtarı uygula:
txt dosyasına kopyala uzantıyı .reg yap tıkla evet de.
-----------------------------------------------------------------

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000000
Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı Xanthos

• ALTIN ÜYE
  • **
Onuda denedim ama gene aynı hata

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
sonundaki biri sıfır yapıp denedinmi, daha sonra bilgisayarını kapatıp açman lazım.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
aşağıdakiyle formatı dene...

Linkleri gormek için. kayıt ol yada giriş yap

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı Xanthos

• ALTIN ÜYE
  • **
0 yaparakta denedim o programıda denedim ama sonuç aynı.

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
başlat>cmd format k:

sürücünün k: olduğundan emin ol.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı Xanthos

• ALTIN ÜYE
  • **
Aşağıdaki hatayı aldım.

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
Başlat>ara>cmd>sağtık yönetici olarak çalıştur>açılan pencereye chkdsk k: /f (k: yerine kendi sürücün) enter...
Birde olmazsa başka bir bilgisayarda dene bakalım aynı şey olacakmı?

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı Xanthos

• ALTIN ÜYE
  • **
olmadı takılıyor. Usb yi şimdi kendi bilgisayarımda denetim sonuç gene aynı.

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
demekki sorun bilgisayarın ayarlarından kaynaklanmıyormuş.
son olarak bir partition programıyla bakmak lazım forumdaki MiniTool Partition Wizard Home Edition programıyla bak eğer işlem yaptırmıyorsa bellek çöp olmuş demektir.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı Xanthos

• ALTIN ÜYE
  • **
Nasıl yapacağımı anlata bilir misin abi.Yapmaya çalıştım olmadı.

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
programı aç.
sonra aşağıdaki gibi bir pencere açılacak.

buradan kendi usb diskini bul, usb diskini gösteren şeritin üzerine gel sağ tıkla> format, delete, surface test, check file system yada başka bir seçeneği tıkla sonrada sol üst köşedeki apply yi tıkla bakalım ne yapacak.

Dikkat:
kesinlikle işlem yapacağın sürücüden emin olarak çalış, yapılan işlemin geri düzeltmesi zordur.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı Xanthos

• ALTIN ÜYE
  • **
Onları denedim ama hiç bir şey olmadı.Sağ tıklayıp Delete dediğim zaman aşağıdaki gibi oluyor.

Çevrimdışı Xanthos

• ALTIN ÜYE
  • **
Usb yi arkadaşa vermiştim.İçine bir kaç tane dosya atmış oyun filan.Atarken bir uyarı çıkmış buda tamam demiş geçmiş ne olduysa ondan sonra olmuş.

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
sol üstteki apply ye tıkladınmı? yoksa anlayamazsın ne olduğunu.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı yesilaygunes

• ALTIN ÜYE
  • **

Disk yöneticisinden biçimlendirmeyi dene. Benim başıma gelmişti. Kendim bu yöntemi buldum ve olumlu  sonuçta aldım  wink
Mümkünse güvenli mod dan yap !!!

Çevrimdışı Xanthos

• ALTIN ÜYE
  • **
Onuda denedim sağ tıkladığımda seçenekler sönük çıkıyor.

Çevrimdışı yesilaygunes

• ALTIN ÜYE
  • **
Disk  birleştirme yapılabiliniyor mu?

Çevrimdışı Xanthos

• ALTIN ÜYE
  • **
Hiç bir program ile yapılmıyor.

Çevrimdışı yesilaygunes

• ALTIN ÜYE
  • **
Mutemelen arkadaşların onu pantolonun  arka cebine koydu üstüne oturdu   ezildi veya  ter yada nem  gibi durumlarda olabilir. Anlayacağın   Flash bellek mefta oldu.

Çevrimdışı Xanthos

• ALTIN ÜYE
  • **
Olabilir ama bakalım biraz daha uğraşalım da olmazsa artık çöp yolu gözükecek gibi teşekkür ederim önerilerin için :)

Çevrimdışı Xanthos

• ALTIN ÜYE
  • **
Sorunun çözümünü bulduk.Artık buda olmasaydı usb diski çöpe atmaya karar vermiştim.
Metin abi sağolsun aşağıdaki programı gönderdi ve sorun hal oldu. En üstteki son sürümü indirin ve programı cd ye çekin açılışı cd den başlatın, program ile diskinizi formatlayın.

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
sevindim. linux arada işe yarıyor canım...
ayrıca geribildirim için teşekkürler.  :)

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mefta

• YENİ ÜYE
  • *
metin abinin gönderdiği programı cd ye çektikten sonra hangi dosyayı açacağız acab ayardımcı olur musnuz

Çevrimdışı mefta

• YENİ ÜYE
  • *
bu programı nasıl kullanıcam acil yardım  ???

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
burada açıklamış...

Hiçbir programı açmayacaksın.
Bilgisayarını cd-dvd den açlışa ayarlayıp cd ni tak ve bilgisayarını kapat aç...

ama önce ya biosdan yada menüden cd den açılış ayarlarını yap.

biosdan açılış için:

bilgisayarını kapat açılırken del tuşuna basılı tut bios penceresi açılacak buradab hdd olan ilk sürücünü cd yap.
başka bir yeri kurcalama bilgisayarın açılmaz. marka ve modelini bilmediğim için detaya giremiyorum gerisini forumumuzdan yada googledan araştırıp bakacaksın.

menüden açılış için:

açılış menüsünün tuşunu biliyorsan o tuşa tıkla (benim bilgisayarım açılırken f 12 ye tıklarsam açılış menüsü geliyor) buradan cd-dvd yi seç ve tıkla. b. sayarın cd den açılacaktır. sonra pmagic penceresi ilk seçenekte gelir tıkla ve devam et.

Açılan pencereden

ŞİMDİ FORMATLAMAK İSTEDİĞİN SÜRÜCÜYE GEL VE SAĞ TIKLA DAHA SONRA FORMAT SEÇENEĞİNDEN NTFS Yİ TIKLA DEVAM ET.

DİKKAT: emin olmadan devam etme yanlış harddiski yada başka usb sürücünü silebilirsin, SORUMLULUK SANA AİTTİR.
:

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mefta

• YENİ ÜYE
  • *

Çevrimdışı mefta

• YENİ ÜYE
  • *
her şeyi açıkladığınız gibi hatasız yaparsam bilgisayara herhangi bi zarar gelmez dimi. yani diğer diskler bilgilere falan zarar gelmez dimi. ayrıca cd yi çıkardıpım zamann bilgisayar yine normal olarak başlayacak dimi (menüden açılış için)

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
anlatılanları yaparsan gelmez ama yapmazsan gelir. yani flash disk yerine c: sürücüsünü formatlamazsan sorun olmaz. yapılacak işlem format, sadece atılacak sürücüyü etkiler diğerlerine birşey olmaz. format atmadan önce sürücünün istediğin sürücü olduğundan emin ol.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mefta

• YENİ ÜYE
  • *
tamam tşk ederim

Çevrimdışı mustoz

• YOLCU
Çözüm için verilen program linuxtemi çalışıyor anlamadım??

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
evet program linux tabanlı ve windowsda çalıştırmıyacaksın. iso formatında ve önce cd ye yazdırman gerekiyor. açılışta çalıştığı için windowsla alakası yok. cd üzerinde çalışan ikinci bir işletim sistemin varmış gibi düşün.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mustoz

• YOLCU
Anladım açıklama için sağolun... Deneyince yazarım buraya. Bu sorunu 1 yıldır yaşıyorum ve program aramaktan gına gelmişti... Şimdi yine kafaya taktım halledecem diye. Garanti kapsamında olmazsa kendi firmasına vermeyi düşünüyordum... Trium marka 16 gb

Çevrimdışı mustoz

• YOLCU
Arkadaşlar bende yine olmadı hata veriyor.  :hııı: Ekte fotoğraflarda mevcut. 30 yıldır bilgisayar kullanıyorum böyle vaka görmedim...  :halay    :yeter:

Çevrimdışı mustoz

• YOLCU
Yalnız paylaşımda verilen programın versiyonu ile ekte fotoğrafta koyulan programın versiyonu aynı değil sanki. doğrumudur beyler.....

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
Elektriksel bir sorunmu var acaba. Usb diskinizi atmayın başka partition programlarındada deneyin derim.
Alıntı
Yalnız paylaşımda verilen programın versiyonu ile ekte fotoğrafta koyulan programın versiyonu aynı değil sanki. doğrumudur beyler.....
Doğrudur. o an kurup anlatmak mümkün olmadığı için google görsellerden bulup koyduklarım. ama anlatım doğrudur..  :) linki değiştirdim hep son versiyon kalması için sitesine yönlendirdim. en üstteki son versiyondur.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mustoz

• YOLCU
Ya bende partion magic 2013 programı indirdim. Program ismi yanlış değildir umarım. Ama yav evde dvd yok arkadaş.. :==)=)... yokya arkadaş ben bunu kafaya taktım. Gerekirse ölene dek bu flaşı kullanamam ama atmayacağım! Aslında garanti süreside 2-3 ay sonra bitecek. Bunun içinde mecidiyeköye gitmem gerekiyor. Kipadan alınmış 10-20 Tl lik bir flaş içinde gidermiyim onuda bilmiyor.

Neyse kısaca arkadaşlar herkesin yardımını bekliyorum. Ben bu sorunu bu forumda çözeceğim... :===) Herkese çalışan flaş diskli günler diliyorum...

Çevrimdışı Modestus

• YÖNETİCİ
Ya bende partion magic 2013 programı indirdim. Program ismi yanlış değildir umarım. Ama yav evde dvd yok arkadaş.. :==)=)... yokya arkadaş ben bunu kafaya taktım. Gerekirse ölene dek bu flaşı kullanamam ama atmayacağım! Aslında garanti süreside 2-3 ay sonra bitecek. Bunun içinde mecidiyeköye gitmem gerekiyor. Kipadan alınmış 10-20 Tl lik bir flaş içinde gidermiyim onuda bilmiyor.

Neyse kısaca arkadaşlar herkesin yardımını bekliyorum. Ben bu sorunu bu forumda çözeceğim... :===) Herkese çalışan flaş diskli günler diliyorum...
inatçı olmasaydın bu işle uğraşamazdın. yani bilgisayar gibi bir işle uğraşmak merak ve sabır gerektirir. bende olsam servisine götürmezdim ve sırf merak için yapmanın çarelerini arardım.   O.k.:)
elimizden gelen yardımı yapacağımızdan emin olabilirsin... :)

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mustoz

• YOLCU
inatçı olmasaydın bu işle uğraşamazdın. yani bilgisayar gibi bir işle uğraşmak merak ve sabır gerektirir. bende olsam servisine götürmezdim ve sırf merak için yapmanın çarelerini arardım.   O.k.:)
elimizden gelen yardımı yapacağımızdan emin olabilirsin... :)

Aslında bu sorunu çözmek isteme sebebim. Yarın aynı sorunla tekrar karşılaşabilirim. Aynı zamanda bu sorunu başkaları da yaşıyor. Ayrıca bu virüs bana internet cafeden bulaşmıştır. Konuyla ilgili deneyimlerimi buraya aktarmaya devam edeceğim. Araştırmaya ve denemeye devam... Bu arada yanlış anlaşma olmasın evde harbiden dvd yok... :===)