Gönderen Konu: Tor project (Tor browser)- (v3.6.5) - Türkçe-internette hayalet olun  (Okunma sayısı 51159 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Modestus

• YÖNETİCİ

Torproject nedir nerelerde kullanılır:

Tor project bi rçeşit proxidir. sistem torrent gibi çalıştığı için diğer proxilerdeki gibi özellikle kullandığı bir server yoktur. tor, yansıma metoduyla  internetteki tor çalışan bilgisayarlar üzerinden çalıştığından ne kadar açık tor çalıştıran bilgisayar varsa hızıda o kadar artmakta ve çıkış yapan bilgisayarın ip si çok zor (imkansız değil) tesbit edilebilmektedir ve buda internette gezinirken hayalet olmanızı sağlamaktadır. Çeşitli amaçlar için kullanılabilir. mesela iş yerinizde facebook, msn vs gib internet ulaşımları yasaklandıysa tor ile bu yasakarı rahatlıkla delebilirsiniz. facebook'a girer online msn ile yazışabilir ve postalarınıza bakabilirsiniz. ayrıca girişiniz yurtdışı serverlarından olduğu için Türkiyeden yasaklanan sitelere girebilir ve sizi yasaklayan sitelere sanki yurtdışından giriyormuşsunuz gibi üye olabilirsiniz.
Bağlantınız özel algoritmalarla şifrelendiği için girdiğiniz site yada forumda nereden girdiğiniz anlaşılmaz. Tor, tarayıcı olarak mozilla firefox kullanmaktadır ve Türkçedir.

Tor'u açtığınızda herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur sadece tıklayın ve firefox açılsın sağ altta tor etkin yada tor devredışı seçenekleri göreceksiniz oraya tıklayarak tor'u istediğiniz konumda kullanabilirsiniz. sistem bir nevi proxi olduğu için hız normal den biraz yavaşdır.

Tor bilgisayarlar üzerinden çalıştığı için bir network (iş ağı) oluşturur. sizde bu ağa dahil olmak ve kullanıcılara dosya gönderip dosya almak istiyorsanız yapmanız gereken  "bağlantı ayarları"nı tıklayıp "paylaşım" sekmesinden kendinize bir nick vermeniz.

not:
Nasılsa yerim belirlenemez diye düşünüp yasal olmayan işlerde kullanmayın, unutmayın internette tam güvenlik yoktur . kendinizi garantiye aldığınızı zannetmeyin ne olur ne olmaz.

Firefox Türkçedir ama tor kontrol panelinin ingilizce olan dil ayarını settings>apprarance> language den Türkçe olarak değiştirebilirsiniz.

Forumefor imalatı Türkçe firefox entegreli tor...

Tor browser versiyon3.6.5 e güncellendi.

inndir
Linkleri gormek için. kayıt ol yada giriş yap

LİNKE TIKLADIĞINIZDA SAĞ ÜSTTEKİ REKLAMI KAPATIN YOKSA İNDİREMEZSİNİZ.

Facebook'da Paylas
Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

Rar Şifrem: forumeformodestus

+Sinek olma arı ol

Çevrimiçi Modestus

• YÖNETİCİ
ben firefox değilde ie ile tor kullanmak istiyorum
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2011, 11:33:31 »
internet explorer ile tor kullanımı:

evet arkadaşlar diyelim ie alışkanlığınız var veya başka bir sebepten mozilla kullanmak istemiyorsunuz bunun için:

internet explorer>araçlar>internet seçenekleri>bağlantılar>yerel ağ ayarları>proxi sunucusu>yerel ağ için proxi kullanın.... seçeneğindeki tiki dolduruyoruz ve açılan kutuya

adres:127.0.0.1  b.noktası:8118
yazıyoruz tamam deyip çıkıyoruz.

önemli:
tor dan çıktığınızda internet explorer>araçlar>internet seçenekleri>bağlantılar>yerel ağ ayarları>proxi sunucusu>yerel ağ için proxi kullanın.... seçeneğindeki tiki tekrar kapatıyoruz yoksa ie ile hiçbir yere giremezsiniz.
Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

+Sinek olma arı ol

Çevrimiçi Modestus

• YÖNETİCİ
opera ile tor kullanmak
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2011, 11:44:08 »
OPERA TOR

opera kullanıyoruz ama tor kullanmamız lazım ne yapabiliriz:

bunun için tor'u açıyoruz.
operayı açıyoruz ve araçlar>tercihler>gelişmiş>ağ>vekil sunuculardan http yi işaretleyip 127.0.0.1  bağ.n:8118 yazıp tamam deyip çıkıyoruz.
tordan çıkmak için saatin ordaki simgesini tıklayıp exit'a tıklamak kafidir.

operadada tordan çıktıktan sonra http deki tiki kaldırmazsak internete giremeyiz.

Ek:
çalışmazsa buradaki arkadaşın dediklerini uygulayın...

Dikkat: tamamen modestus derlemesidir. kaynak göstermeden yayınlayanın kaynanası ölsün.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı uçs

• YÖNETİCİ
Ynt: Tor project (Tor browser)-Türkçe-internette hayalet olun
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2011, 13:11:44 »
Amin,güzel bir derleme olmuş teşekkürler.. :)
ASLINI İNKAR EDEN HARAMZADEDİR

Çevrimdışı Xanthos

• █►SkAnDaL Farkını Hissettiren Mod◄█
  • ALTIN ÜYE
  • **
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2011, 18:12:57 »
Ellerine sağlık abi :)
Rar şifrem: forumeforxanthos

Çevrimdışı eskidost

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2011, 15:55:17 »
Teşekkürler biraz yavaşlatıyor ama gizlenmek için iyi bir yöntem. aalkıs

Çevrimdışı baransu

• YOLCU
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2011, 21:15:00 »
paylaşım ve anlatım için teşekkürler,fakat bayağı yavaşlatıyor çok özel işler için kullanılabilir yoksa çok yavaş.

Çevrimiçi Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2011, 21:24:07 »
bu yavaşlık internet sağlayıcınızın kalitesine ve dolayısı ile hızınızada bağlı ben o kadar etkilenmiyorum ama iki sokak aşağıdaki tanıdığımda bayağı kasıyor.
Bu tip işlerde kullanılan başka programlarda var yakında onlarda paylaşıma verilecektir.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı baransu

• YOLCU
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2011, 21:56:46 »
sayın admin açıklama için teşekkürler,w7 x dark deluxe v 4.3 rg 64 bit sistemim 4 işlemcili 4gb ram vede süperonline 20mbps bağlantım var,bu sistemde bile bayağı yavaşlattı inanınız.

Çevrimiçi Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #9 : 15 Ağustos 2011, 22:08:51 »
sisteminiz çok güzel ama internet hızınız nasıl baktınızmı hiç.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı baransu

• YOLCU
« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2011, 23:00:55 »
sayın admin download speed:18.82 mbps upload speed:8.05 mbps 3 kez aralıklı yaptım testi...

Çevrimiçi Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #11 : 15 Ağustos 2011, 23:13:01 »
maaşallah hızında çok iyiymiş o hıza alışan daha düşüğüyle idare edemez.
başka bir program paylaşıcam birde onu denersin bakalım o ne kadar kastıracak.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı baransu

• YOLCU
« Yanıtla #12 : 15 Ağustos 2011, 23:22:02 »
anlaşındı sayın admin denerim ve superonline keşke biraz daha uygun fiyatla pazarlansa herkes kullansa,tek kesinti yok ara ara jest yapıyorlar 100 mbps veriyorlar birkaç saatliğine,sorunsuz bir kuruluş madden uygun olan hiç düşünmesin ama toplu konutlara veriyorlar.

Çevrimiçi Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #13 : 16 Ağustos 2011, 15:38:38 »
Bizlere 8 mbit'e kadar idare ettiriyorlar artık. Allah öyle hızı herkese nasib eder inşallah. :)

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı yesilaygunes

• ALTIN ÜYE
  • **
« Yanıtla #14 : 27 Ekim 2011, 21:10:51 »
Paylaşımın kralı Forumefor dan hiç şaşmam  :-*  :yuppi:

Çevrimdışı _guru_

• MODERATOR
« Yanıtla #15 : 18 Ocak 2012, 01:03:13 »
Güzel bir paylaşım olmuş. Teşekkürler..
Dünya'da her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır.

Çevrimdışı Quandrostr

• YOLCU
« Yanıtla #16 : 26 Şubat 2012, 20:02:07 »
Limkler ölmüş yenilemeniz münkünmü acaba

Çevrimiçi Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #17 : 26 Şubat 2012, 22:00:12 »
link düzeltildi. seçeneklerden Türkçeleştirin.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı (dangerous™)

• ÖZEL ÜYE
« Yanıtla #18 : 03 Mart 2012, 18:47:30 »
kasma olayı olamasa çok güzel bir program.Ayrıca şu anda kullanıyorum ıp sitelerinden de ip mi bşka ıp olarak gösteriyor.

Ayrıca sizlere bir tavsiyede ben vereyim internette kendinize bir takma ad ve soyad filan bulun çünkü tehlikeli olabilir.Ben de internette takma isim kullanıyorum yaş farklı boy farklı ülke ve şehirde farklı.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Çevrimiçi Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #19 : 03 Mart 2012, 20:20:24 »
gerektiğinde isteyen evine kadar bulur merak etme. wink adımın bilinmesi bana hiçbir risk getirmez çünkü forumun adı adresi belli isteyen bir telefonla bulur.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı Quandrostr

• YOLCU
« Yanıtla #20 : 04 Mart 2012, 13:07:49 »
Opera Tor olayını nasıl yapıyoruz opera ayarları tamamda toru nasıl entegre ediyoruz ?

Çevrimiçi Modestus

• YÖNETİCİ
« Yanıtla #21 : 04 Mart 2012, 15:09:13 »
tor'u entegre etmiyoruz, tor'u açıyoruz. yani tor entegreli firefox pencereside açılıyor, saatin orada yeşil armut görünecek. mozillayı küçültüyoruz sonra operayı açıp yukardaki opera kısmında anlatılanları yapıyoruz ve operamız açılıyor.

+Sinek olma arı ol

Çevrimdışı mnike

• YOLCU
teşekkürler

Çevrimdışı mertdim

• YOLCU
ya ben indirdim programı ama şifrelenmiş dizin bağlantısı kuruluyor diyor ondan ileriye gitmiyor kurulum. yardım eder misiniz?

Çevrimiçi Modestus

• YÖNETİCİ
Kurulum derken??
Burada kurulumlu birşey yok indireceksin ve tıklıyacaksın. hepsi bu. rar şifresi istiyorsa altta imzamda mor harflerle kocaman yazıyor onu gireresen açılır.

eğer twitter tarzı yasaklı sitelere girmek istiyorsan aşağıdaki daha hızlı ve pratiktir.

+Sinek olma arı ol