24 Haziran 2017, 18:40:54

Konu: Erdoğan'ın 'kimsenin yaşam tarzına karışılmadı' sözlerini arşivler yalanladı..  (Okunma sayısı 1179 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uçs

  • YÖNETİCİ
  • ****
  • İleti: 22583


Karikatür: Penguen Dergi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Reina saldırısıyla ilgili muhtarlar toplantısında yaptığı konuşmada "Yaptığım her işin, attığım her adımın, ağzımdan çıkan her sözün kamuoyunun önünde cereyan ettiği bu uzun süre içinde hayat tarzından dolayı baskı gören bir kişi var mıdır? Bütün bunlar ortadayken, bakıyorsunuz birileri sosyal medyayı kullanıyor, birileri köşelerinden... Hala utanmadan sıkılmadan bunları yazabiliyor. Herkes gibi ben de tasvip etmediğim görüşleri eleştirmişimdir ama asla temsil ettiğim kamu gücünü kullanarak kimsenin hayat tarzına müdahale sayılabilecek bir yola başvurmadım" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, görev süresi boyunca kimsenin yaşam tarzına karışılmadığını ileri sürdü.

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, her ne kadar inkar etse de Türkiye’de bizzat AKP eliyle veya AKP’nin yarattığı atmosfer sayesinde yaşam tarzını hedef alan gelişmelerden sadece birkaçı şöyle:

>> Hemşire Ayşegül Terzi, İstanbul’da bindiği bir otobüste şort giydiği için tekmeli saldırıya uğramıştı. Saldırgan ise serbest.

>> 4 aylık hamile olan Ebru Tireli, Manisa’da bir parkta spor yaparken “Bir daha burada spor yapmayacaksın” diyen şahıslar tarafından saldırıya uğramıştı. Tireli kendini, “Üzerimde açık bir yer de yoktu” diyerek savunmak zorunda kalmıştı.

>> Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım 2014’teki konuşmasında "Kadın ile erkeği eşit konuma getiremezsiniz, o fıtrata terstir” demişti.

>> Erdoğan, 4 Kasım 2013'teki konuşmasında “Genç kız, erkek öğrenci ile aynı evde kalıyor. Muhafazakar demokrat yapımıza bu ters. Talimatını verdik, denetimi yapılacak” demişti. Bu açıklamanın ardından öğrenci evlerine polis baskınları yapılmıştı.

>> 5 Haziran 2016’da KADEM’in düzenlediği bir toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Anneliği reddeden, evini çevirmekten imtina eden bir kadın iş hayatında ne kadar başarılı olursa olsun eksiktir, yarımdır” demişti.

>> Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 28 Temmuz 2014’te AKP Bursa teşkilatının Merinos Parkı'nda düzenlediği bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada "Kadın ise o da iffetli olacak. Mahrem-namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak. Bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak, iffetini koruyacaksın.” demişti.

>> 26 Nisan 2013’teki konuşmasında “Alkol kullanımının yaşam tarzı olarak savunulacak hiçbir tarafı yoktur. Bizim milli içkimiz ayrandır” diyen Erdoğan, ‘ayran’ çıkışını geçen günlerde de yinelemişti.

>> Gece saat 22.00 ile sabah 06.00 arasında market ve bakkallarda perakende alkollü içki satışı 24 Mayıs 2013'te çıkarılan yasa ile yasaklanmıştı.

>> Nisan 2013’te “Yolculardan gelen tepkiler”i gerekçe gösteren THY, hosteslerin kırmızı ruj sürmesini ve saçlarını üstten toplamasını yasaklamıştı.

>> AKP Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, 22 Mayıs'ta Twitter hesabından yaşam tarzına ilişkin şu mesajları paylaşmıştı: "CHP'li İzmirli Gençler özgürlükten anladıkları, son derece açık giyinmek, kafaya çekmek, sabaha kadar eğlenmek."

>> 30 Nisan 2011 Muş Mitingi’nde konuşan Erdoğan “Biliyoruz ki Sayın Kılıçdaroğlu Alevilik kültürüyle yetişmiş bir insandır, Alevidir” demiş, alanda bulunan insanlar bu sözler üzerine yuhalamıştı.

>> 6 Ekim 2013’te bir televizyon programına katılan dönemin Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ATV’de yayınlanan bir yarışmada sunuculuk yapan Gözde Kansu’nun dekoltesinin çok açık olduğunu savunarak “Öyle bir kıyafet gitmiş ki olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok ama çok aşırı. Dünyada da kabul edilemez” demişti. Çelik’in bu sözlerinden sonra Kansu’nun işine son verilmişti.

>> Erdoğan, 25 Mayıs 2012’deki konuşmasında “Sezaryene karşıyım. Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsaade etme hakkı olmamalı” demişti. Bu açıklama ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise, “Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün, günahı ne? Anası ölsün” demişti.

>> 2011 genel seçimleri öncesinde Metin Lokumcu’nun polis şiddeti sonucu ölümünün protesto edildiği gösteride bir kadın eylemcinin panzer üzerine çıkması ardından Erdoğan, “Kadın mıdır, kız mıdır bilemem, panzere çıkmış” demişti.

BirGün
Facebook'da Paylas
ASLINI İNKAR EDEN HARAMZADEDİR

Çevrimdışı Modestus

  • YÖNETİCİ
  • ****
  • İleti: 9650
Onlar yaşam tarzına müdahale sayılmıyormuş, sadece fikrini söylüyormuş. Koskoca cumhurbaşkanı da fikrini söyleyemezmi canım. Her sokak başına cami, her okulu imam hatip yapmakda müdahale sayılmıyor. Hatta evinin karşısındaki camiinin hoparlörünü sonuna kadar açıp insanları her sabah yatağından hortlatmakta müdahale değil. Bunları yazdığında veya söylediğinde "sen müslüman değilmisin, yoksa ermeni dölümüsün v.s." diyerek hakaret etmekte müdahaleden sayılmıyor.
Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

Rar şifrem: forumeformodestus