Gönderen Konu: windows7 deki hataları tek tek düzeltin.  (Okunma sayısı 2690 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *
windows7 deki hataları tek tek düzeltin.
« : 29 Ağustos 2011, 13:47:31 »

Windows Aero Cam görsel efektleri çalışmıyor veya görüntülenmiyor
Bilgisayarınızda Windows Vista'da Aero Cam efektleri, temaları ve saydamlık özellikleri çalışmadığında veya devre dışı olduğunda sorunları tanılayın ve onarın. 

inndir
Linkleri gormek için. kayıt ol yada giriş yap
-------------------------------------------------------------------------------------------
Windows Dosya ve Klasör sorunlarını otomatik olarak tanılama ve onarma
Windows'da dosya ve klasörlerle ilgili geri dönüşüm kutusundan dosya veya klasör silme ya da bir dosyayı kopyalamaya, taşımaya, yeniden adlandırmaya veya silmeye çalışma gibi sorunları otomatik olarak tanılayın ve onarın. Bu fixit ile masaüstünde oluşan simgesiz - şekilsiz - kısayolların düzelmesinide sağlayabilirsiniz.

inndir
-------------------------------------------------------------------------------------------
Windows Fotoğraf ve Slayt Gösterisi Sorunları
Windows Fotoğraf Galerisi ve Ekran Koruyucu ile fotoğraf ve slayt gösterisi gösterirken oluşan sorunları otomatik olarak tanılayın ve onarın.

inndir
Windows Search kilitleniyorsa veya sonuçları göstermiyorsa sorunu gidermeWindows Search arama işlemini başlatmıyorsa, beklendiği gibi çalışmıyorsa, veya arama sonucunda hiçbir sonuç görüntülenmiyorsa ilgili sorunları otomatik olarak giderin.

inndir

Güç tüketimi sorunlarını düzeltme ve dizüstünün pil ömrünü uzatma
Güç kullanımınızı etkileyebilecek zaman aşımı ve uyku ayarları, görüntü ayarları ve ekran koruyucuları gibi sistem ayarlarını otomatik olarak ayarlayın ve bunları varsayılan ayarlarına döndürün. 

inndir

Windows Media Player videosu ve diğer medya ya da kitaplık sorunlarını giderme
Windows Media Player'ın başlatılamaması, akış gerçekleştirilememesi veya medyaya gözatılamaması veya medyanın aranamaması sorunlarını otomatik olarak onarma

inndir

Bozuk masaüstü kısayollarını düzeltme ve genel sistem bakımı görevleri
Bozuk masaüstü kısayolları, kullanılmayan simgeler, disk birimi hataları ve görüntülenen sistem saatinin yanlış olması gibi genel bakım sorunlarını otomatik olarak algılayın ve düzeltin. 

inndir
-------------------------------------------------------------------------------------------vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

CD veya DVD sürücünüz medyayı okuyamıyor veya yazamıyor
Medya okumaya veya yazmaya çalışırken CD veya DVD sürücünüzle ilgili sorunları otomatik olarak tanılayın ve onarın. 

inndir

Video dosyaları oynatıldığında Internet Explorer veya Windows çöküyor veya donuyor
Windows'un kararsız hale gelmesine veya yanıt vermeyi durdurmasına neden olabilecek codec'leri otomatik olarak tanılayın ve belirleyin. Windows codec'leri, kullanıcıların Windows, Internet Explorer ve medya oynatıcılarda dijital ses ve video akışlarını görüntülemesini sağlamak için kullanır.

inndir

Windows'da donanım aygıtları çalışmıyor veya algılanmıyor
Aygıt Yöneticisi donanım, ses, USB veya diğer aygıtlarınızı algılanmıyorsa ya da aygıtlarınız devre dışıysa veya çalışmıyorsa, aygıtlarla ilgili sorunları otomatik olarak tanılayın ve onarın.

inndir

Yavaş Windows bilgisayarlarında Windows sistem performansı sorunlarını düzeltme
Güç tasarrufu ayarı, birden fazla virüsten koruma programının çalışması, birden fazla başlangıç programının çalışması ve bilgisayarda çok fazla sayıda kullanıcının oturum açması gibi sistem performansını düşüren nedenleri otomatik olarak tanılayın ve düzeltin. 

inndir

Ses kaydı sorunlarını otomatik olarak tanılama ve onarma
Bilgisayarınız ses kaydı yapmadığında bilgisayarınızdaki ses ile ilgili sorunlar için otomatik olarak tanılama ve onarım gerçekleştirin.

inndir

Ses kayıttan çalma sorunlarını otomatik olarak tanılama ve onarmaBilgisayarınızda ses ile ilgili sorunları veya bilgisayarınız ses çalmadığında otomatik olarak tanılama ve onarım gerçekleştirin. 

inndir

Internet Explorer kilitlendiğinde veya donduğunda IE eklenti sorunlarını düzeltme
Internet Explorer'ın kararsız hale gelmesine, çökmesine veya yanıt vermeyi durdurmasına neden olabilecek tarayıcı eklentilerini otomatik olarak tanılayın ve belirleyin. Tarayıcı eklentileri arasında araçlar, araç çubukları, yardımcılar ve oyuncaklar olabilir.

inndir

Internet Explorer'da performansı, güvenilirliği ve güvenliği geliştirme
Internet Explorer'da güvenliği azaltabilecek ya Internet Explorer'ın yavaş yanıt vermesine veya çökmesine neden olabilecek sorunları otomatik olarak tanılayın.

inndir

Windows Güvenlik Duvarı hizmeti sorunlarını otomatik olarak tanılama ve düzeltme
Windows'un Windows Güvenlik Duvarı hizmetini başlatamaması (0x5) veya Windows uzaktan yardım hizmetinin çalışmaması gibi Windows Güvenlik Duvarı sorunlarını otomatik olarak onarır.

inndir

Windows güvenlik sorunlarını otomatik olarak tanılama ve düzeltme
Güvenlik tehditlerini engellemek için Windows'daki UAC (Kullanıcı Hesabı Denetimi), Windows Güvenlik Duvarı veya Veri Yürütme Engellemesi (DEP) gibi güvenlik özellikleriyle sorunları otomatik olarak tanılayın ve düzeltin.

inndir

Troubleshoot MSN client and connection
Troubleshoot and automatically fix common MSN Premium and MSN Dial-up problems

inndir

Windows'daki genel güvenlik ayarını otomatik olarak tanılama ve düzeltme
Windows'daki genel güvenlik ayarını otomatik olarak tanılamayıp düzelterek bilgisayarınızın daha güvenli ve daha güvenilir olmasını sağlayın.

inndir

Windows Phone 7 ve Zune aygıtlarında bağlantı sorunlarını giderme
Windows Phone 7, Zune veya Zune HD aygıtı bir bilgisayara bağlandığında aygıtın tanınmamasına veya algılanmamasına neden olan sorunları otomatik olarak tanılayın ve giderin.

inndir

Yazdırma sorunları ve yazdırma hataları
Yazdıramadığınızda ya da yazıcı kurulumuyla ilgili sorunlar, ağ yazıcısına bağlanma ve ilişkili hatalar için otomatik tanılama ve onarım gerçekleştirin.

inndir

Windows Update ile ilgili genel sorunları otomatik olarak tanılama ve düzeltme
Windows Update ile ilgili genel sorunları otomatik olarak tanılayıp düzelterek bilgisayarınızın daha güvenli ve daha güvenilir olmasını sağlayın.

inndir

Program yükleme ve kaldırma sorunlarını otomatik olarak tanılama ve giderme
Bilgisayarınıza program yüklemeyi ve kaldırmayı engelleyen sorunları otomatik olarak tanılar ve giderir. Düzgün şekilde kaldırılmayan programlar ile yeni programların yüklenmesini engelleyen programlar konusunda yardım sağlar.

inndir

Exchange Connected Outlook İstemcisi Sorun Gidericisi
Microsoft Online Services Oturum Açma İstemcisi oturumu açılmamışsa veya çalışmıyorsa Exchange Connected Outlook sorunlarını otomatik olarak tanılayın ve düzeltin.

inndir

güncel fixit sayfası:

Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

Rar Şifrem: forumeformodestus

+Sinek olma arı ol

• *
Ynt: windows7 deki hataları tek tek düzeltin.
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2011, 13:56:03 »
sanırım linkleri vermeyi unuttun...
Dünya'da her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır.

• *
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2011, 14:29:36 »
yok unutmadım, tam listeliyordum sen erken davrandın :)

buda hepsi bir arada:

inndir

Linkleri kontrol imkanımız yoktur, konu altına yazarak bildirdiğiniz taktirde hemen yenilenecektir.

+Sinek olma arı ol

• *
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2011, 15:41:31 »
Teşekkürler.. :)
ASLINI İNKAR EDEN HARAMZADEDİR

• *
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2011, 15:56:03 »
tek tek linkleri ayırdım, nette bu şekilde ilktir bundan sonra görecekleriniz sitemizden (ç)alıntı olacaktır... :)

Ayrıca devamı için bakınız:

+Sinek olma arı ol

• *
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2011, 22:56:30 »
Üstadım sen bir tanesin  :yuppi:
Mazlumlar Zalimler kadar cesur olsalar, zulum olmazdı.  Zalimler gücünü Mazlumların korkularından alır.

« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2013, 14:57:04 »
Teşekkürler.

• *
« Yanıtla #7 : 01 Mayıs 2013, 15:07:21 »
Güle güle kullanın.  :)
ASLINI İNKAR EDEN HARAMZADEDİR

• *
« Yanıtla #8 : 09 Kasım 2013, 20:35:07 »
Windows 8.1 de Windows defender bir türlü aktif hale getiremiyorum. Hata kodu 0x80070822 alıyorum Bunu  googleden araştırdım düzelltim pc yeniden başlattım bu sefer hata kodu 0x80070426 aldım...
Windows 8.1 için Fix it uygulamaları var mı?
Mazlumlar Zalimler kadar cesur olsalar, zulum olmazdı.  Zalimler gücünü Mazlumların korkularından alır.

• *
« Yanıtla #9 : 09 Kasım 2013, 20:40:08 »
Windows 8.1. in kendisi komple hata, hangi birisine çıkartıcaklarki. Ben yükledim iki saat kullanamadım...
Aşağıdaki linkten dene bakalım.

Burasıda fixit bölümü, Windows 8 de olurmu bilemem denemen lazım.
Ayrıca konuyu Windows 8 bölümüne açman lazım, buraya neden yazdığını anlamadım.  :soru:

+Sinek olma arı ol

• *
« Yanıtla #10 : 09 Kasım 2013, 21:08:36 »
Windows 8.1 için Fix it var mı diye baktım bulamadım. Anladığım kadarıyla şuan için yok sonra olur mu bilmem. Windows 8.1  için yeterli bilgi yok düzeltilecek çok sorunu var. Şimdilik Windows 7 en iyisi

GoogleTagged